Biustonosze na większe miseczki
Biustonosze dla Pań o większych miseczkach spełniaj nie tylko rolę estetyczną, ale i zdrowotną. Większe piersi to większe obciążenie dla kręgosłupa i większe zobowiązanie dla ich właścicielek. O większe piersi trzeba dbać, aby były zdrowe i jędrne jak najdłużej. W swojej garderobie należy mieć biustonosze na dzień, ale i na noc.
Duży biust, czyli jaki?
No dobrze, ale czy mam duży biust? Czy mając 80 D mam duży biust czy dopiero mając miskę K mogę powiedzieć, że jestem posiadaczką dużego biustu? Zazwyczaj uznaje się, że małe biusty to te, które mieszczą się w miseczki A-C; średnie – w miseczki D-G, a za duże – uznajemy te powyżej miseczki G. Jednak prawda jest taka, że nie da się dokładnie określić jaka miseczka to duża. Miska 60H i 80H choć odpowiada sobie w nazwie jest zupełnie inna w wielkości. Trzeba też pamiętać, że to, czy piersi wydają się duże, zależy od wielu indywidualnych czynników: figury, wzrostu kobiety, szerokości ramion, talii, bioder, kształtu samego biustu, wieku, czy kobieta rodziła i karmiła. Nie bez znaczenia jest też ciężar biustu. Biust, który składa się głównie z tkanki gruczołowej jest cięższy niż taki, zbudowany z tkanki tłuszczowej.
Dlaczego to ważne, aby dobrze dobrać biustonosz ?
Biustonosz na większe piersi, nie może być wybranym pierwszym z brzegu biustonoszem, który jako tako pasuje, no "bo się mi podobał". Biustonosz na duże piersi musi być tak dopasowany, aby ciężar piersi przede wszystkim utrzymywany był w obwodzie. Najczęstszym błędem przy dobrze biustonosza jest wybieranie biustonosza o za dużym obwodzie i za małej miseczce - przecinającej pierś. W konsekwencji cały ciężar piersi spoczywa na ramiączkach, które obciążają kręgosłup. Ramiączka od stanika wpijają się w ramiona tworząc zaczerwienienia lub co gorsza odparzenia. Źle dobrany obwód również jest może powodować negatywne konsekwencje zdrowotne. Jeśli dobierzemy biustonosz za ciasny to obszar pod piersiami będzie się pocił i mogą w tym obszarze powstać odparzenia. Trzeba pamiętać, że takie środowisko sprzyja powstawaniu infekcji bakteryjnych czy grzybiczych, Najczęściej spotykanym jest to związane z infekcjami wywoływanymi przez drożdżaki Candida. Szczególnie podatne na takie infekcje są kobiety z problemami glikemicznymi.
W piersiach znajdują się również więzadła Coopera. Ich ciągle naciągnięcia podczas ruchu, a tym bardziej podczas aktywności fizycznej powoduje, że są one nadmiernie rozciągane, a nerwy się w nich znajdujące wysyłają sygnały bólowe do organizmu. I choć więzadła co do zasady są elastyczne i powracają do swoich pierwotnych rozmiarów to brak podtrzymania, m.in. wynikający z źle dobranego stanika, mogą powodować ich stałe rozciągnięcie i chroniczny ból. Nie wspominając już o aspektach estetycznych takich jak rozstępy.
Panie o dużych piersiach niestety też często mocno się garbią. Brak codziennych ćwiczeń na piersi i zwiększone napięcie mięśni przykręgosłupowych skutkują wadami w postawie.To natomiast daje efekt w dolegliwości bólowych, do których dokładają też wrzynające się w ramiona ramiączka. Mało, która Pani jest świadoma, że źle dobrany biustonosz (ułożenie całego ciężaru piersi na ramiączkach) może powodować poza ranami stałe wyżłobienia w skórze. Te wyglądające niegroźnie, czerwone odciśnięcia na ramionach, które widzą kobiety wieczorem, powodują ucisk mięśni i naczyń krwionośnych, co skutkuje bólami głowy, szyi, rąk, barków, a w konsekwencji długofalowym odczuwaniem bólu i migrenami.
Jak więc dobrać stanik do dużego biustu?
Dobór prawidłowego biustonosza u Pań o większych rozmiarach jest wyjątkowo ważny. Wielu z powyżej opisanym dolegliwością można zapobiec lub można je zniwelować dobrze dobranym biustonoszem.
Dobrze dobrany biustonosz będzie utrzymywał ciężar piersi w obwodzie. Nie będą pojawiały się odciśnięcia, zaczerwienienia a w ich konsekwencji rany i odparzenia. Dobrze dobrany biustonosz sprawia, że piersi w ogóle nie dotykają skóry pod piersiami. Co ważne odciążony jest też kręgosłup, ponieważ stanik dobrze podtrzymuje biust, a ramiączka nie stanową ich głównego rusztowania - dzięki czemu nie wrzynają się, nie tworzą kolejnych zaczerwienień i dyskomfortu.
Kobiecie nieraz trudno samodzielnie dobrać biustonosz. Należy się liczyć, że staniczek musi objąć całą pierś. Fiszbiny muszą również w odpowiednim stopniu zachodzić na boki, a przednia baskinka nie może odstawać. Należy pamiętać, że kilka rzędów haftek nie jest stworzone tylko dla ozdoby i trzeba eksperymentować. Ramiączka również nie muszą być ustawione w pozycji zaproponowanej przez producenta. O czym Panie często zapominają - piersi nie są swoim lustrzanym odbiciem i jedna pierś jest zazwyczaj większa. Należy więc odpowiednio uregulować ramiączka. Można stosować dodatkowe akcesoria jak podkładki pod ramiączka czy przedłużki obwodu. Piersi trzeba odpowiednio ułożyć w staniku.
Jak widać jest naprawdę wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę kupując, jakby się wydawało tak mało ważny element garderoby jak biustonosz.
Ale spokojnie, nasze certyfikowane brafitterki służą Państwu pomocą. Zadadzą całą serię pytań, które pomogą dobrać właściwy rozmiar biustonosza. Zasugerują, które modele są warte uwagi, a które ze względu na rozmiar powinny znaleźć się poza kręgiem zainteresowania.
Producent
ROZMIAR BIUSTONOSZA
- 70 B (4)
- 75 B (4)
- 80 B (4)
- 85 B (4)
- 90 B (4)
- 95 B (4)
- 100 B (4)
- 105 B (4)
- 70 C (4)
- 75 C (4)
- 80 C (4)
- 85 C (4)
- 90 C (4)
- 95 C (4)
- 100 C (3)
- 105 C (4)
- 65 D (1)
- 70 D (6)
- 75 D (4)
- 80 D (4)
- 85 D (4)
- 90 D (4)
- 95 D (4)
- 100 D (4)
- 105 D (4)
- 70 E (4)
- 75 E (4)
- 80 E (4)
- 85 E (4)
- 90 E (4)
- 95 E (4)
- 100 E (5)
- 105 E (4)
- 65 F (6)
- 70 F (9)
- 75 F (9)
- 80 F (9)
- 85 F (9)
- 90 F (9)
- 95 F (9)
- 100 F (4)
- 105 F (4)
- 65 G (5)
- 70 G (9)
- 75 G (10)
- 80 G (11)
- 85 G (11)
- 90 G (9)
- 95 G (9)
- 65 H (5)
- 70 H (9)
- 75 H (9)
- 80 H (9)
- 85 H (11)
- 90 H (9)
- 95 H (9)
- 65 I (5)
- 70 I (9)
- 75 I (9)
- 80 I (10)
- 85 I (10)
- 90 I (9)
- 95 I (5)
- 65 J (5)
- 70 J (9)
- 75 J (9)
- 80 J (10)
- 85 J (9)
- 90 J (9)
- 95 J (5)
Cena
-
oddo