Darmowa dostawa: dla zamówień od 300 zł
Adwent - czas wyciszenia 0
Adwent - czas wyciszenia

 

Święta Bożego Narodzenia to radosny i wyjątkowy czas w roku. W tym okresie spotykamy się z bliskimi, mamy możliwość troszkę odpocząć od pracy zawodowej i nacieszyć się rodzinną atmosferą. Święta poprzedzają przygotowania, sprzątanie, szykowanie jedzenia, kupowanie prezentów. Grudzień to idealny czas na porządki i przygotowania do Świąt. Każda Kobieta pragnie również zadbać o swój wygląd. To doskonały czas, aby zakupić świąteczną, czy sylwestrową kreację począwszy od eleganckiej damskiej bielizny. Pragniemy stworzyć cudowną, świąteczną atmosferę, ale również chcemy dobrze się czuć i prezentować w tym wyjątkowym czasie. Nie zapominajmy jednak, że okres przedświąteczny to przede wszystkim oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa. Adwent to czas przed Świętami Bożego Narodzenia, w którym warto zastanowić się nad swoim życiem. To czas na rozmyślania i przeanalizowanie tego, co było, jest i co będzie. Postarajmy się przeżyć go bardziej duchowo.

 

Radość w sercu

Odpowiednie przygotowanie się pozwoli nam pełniej i lepiej przeżyć zbliżające się Święta. Otwórzmy nasze serca na dobro, miłość, na drugiego człowieka, otaczającą przyrodę. Wszystko jest ważne i od siebie zależne. Tworzymy nierozerwalny łańcuch i tylko przy odpowiedniej współpracy i wzajemnym szacunku jest szansa, aby wszystko działało tak, jak powinno. Nauczmy się harmonijnie współistnieć z naturą, która nas otacza. Adwent stał się czasem radosnego oczekiwania, a nie pokuty. Czas, w którym warto pozwolić sobie na głębsze refleksje i analizę oraz wyciąganie wniosków. Zatopić w głąb siebie, zastanowić nad sensem życia i codziennych wysiłków. Do czego zmierzamy i czy droga, jaką podążamy, jest właściwa? Skupmy się nie tylko na zewnętrznym świecie, na choince, prezentach, czy potrawach świątecznych, ale przede wszystkim zatrzymajmy się i zajrzyjmy do swojego wnętrza. Nic się nie stanie, jeśli pozwolimy sobie na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Zatroszczmy się o relacje; z samym sobą, z Bogiem, z naszymi bliskimi i przyjaciółmi. Adwent jest wyjątkową okazją do przebudzenia duchowego. To dobry czas na postanowienia. Dobry moment, aby ograniczyć na przykład słodycze, czy inne używki, zadbać o dietę, mniej korzystać z telefonu, a więcej czasu poświęcić sobie i bliskim. Na pewno u każdego z nas jest coś, co wymaga zmiany albo poprawy.

 

Symbole adwentowe

Wśród symboli adwentowych, które mają nie tylko znaczenie religijne, ale również umilają przedświąteczny okres, można wyróżnić między innymi: wieniec adwentowy, czy kalendarz adwentowy.

Wieniec adwentowy i jego okrągły kształt symbolizują nieskończoność i życie wieczne. Wieńce można kupić albo zrobić samodzielnie. Własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze. Warto zaangażować w jego tworzenie dzieci czy innych członków rodziny. Przy okazji można opowiedzieć najmłodszym o symbolice wieńca i świec adwentowych.

Kalendarz adwentowy to chyba najbardziej znany symbol odliczania czasu do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uwielbiają kalendarz z czekoladkami. Codziennie otwierają okienko z czekoladką, co przybliża do upragnionych Świąt. Kalendarze można zarówno kupić, jak i wykonać samodzielnie z ciekawymi pomysłami na ich zawartość. Kalendarze skradły serca nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych.

Wypełnijmy przedświąteczny okres duchowym wyciszeniem i refleksją. Niech to będzie czas na przemyślenia, zwolnienie tempa życia i początek czegoś nowego. Przeżyjmy dobrze i spokojnie zbliżające się Święta, a w Nowy Rok wkroczmy z nową, pozytywną energią i sercem pełnym miłości.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl