Darmowa dostawa: dla zamówień od 300 zł
Kartka z życzeniami - stare i nowe zwyczaje 0
Kartka z życzeniami - stare i nowe zwyczaje

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas spotkań z bliskimi, czas na refleksje, na radość. Z niektórymi zasiądziemy przy świątecznym stole, a inni będą z różnych względów daleko. Pragnąc złożyć im życzenia Wesołych Świąt, możemy wysłać bożonarodzeniową kartkę, w której wyrazimy swoją miłość, tęsknotę i pamięć.

Kartki z życzeniami to tradycyjny sposób na przekazanie życzeń i rodzaj upominku. Korzystamy z nich przy ważnych wydarzeniach, takich jak urodziny, imieniny, święta czy zaproszenia bądź podziękowania. Pomagają o czymś poinformować, przekazać życzenia, wyrazić wdzięczność. Warto styl kartki dopasować do osoby, którą chcemy nią obdarować.

Jeśli organizujesz ważną rodzinną uroczystość albo pragniesz złożyć życzenia, to z pewnością sprawisz komuś ogromną przyjemność, robiąc to w tradycyjny sposób. Choć o wiele łatwiej i szybciej wysłać sms, mms, czy e-mail, to nie da się niczym zastąpić wypisanej lub zrobionej własnoręcznie kartki. Wesołe, kolorowe, od serca wypisane kartki wnoszą niesamowity klimat i przypominają dzieciństwo. Wyczekiwało się na listonosza, który wrzucał do skrzynki piękne kartki z życzeniami. Szkoda, że odeszliśmy trochę od tego zwyczaju. Taki piękny gest pokazuje, jak druga osoba jest dla nas ważna, a taka kartka głęboko zapada w pamięć.

 

Na jakie okazje warto przygotować kartki?

Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, Walentynki, Dzień Kobiet, Urodziny i Imieniny, Dzień Matki, Nowy Rok i wiele, wiele innych.

Życzenia wysłane sms-em są bardzo ulotne. Mają często postać mało ambitnych wierszyków, czy rymowanek, które masowo kopiujemy i wysyłamy do wielu. Przygotowana od serca kartka potrafi wzruszyć, rozbawić i sprawić ogromną przyjemność. Może być śmieszna, poważna, dekoracyjna, artystyczna. Kartka towarzyszy nam przez lata. Najpierw ozdabia nasze wnętrza, a później jest pamiątką, do której powracamy. To cudowna i wspaniała niespodzianka dla każdego, dla młodszego i starszego. Piękny upominek, który pozwoli podtrzymać wzajemne więzi.

 

Pierwsze kartki świąteczne

Za prekursora kartek świątecznych, choć to nie jedyna wersja, uznaje się najczęściej Henry,ego Cole, mieszkańca Londynu, który w 1843 roku razem ze swoim przyjacielem, malarzem Johnem Callcottem Horsleyem, zaprojektowali i stworzyli pierwszą pocztówkę świąteczną. Upłynęło jeszcze kilka lat, zanim pomysł ten dotarł do Polski.

 

Kartka okolicznościowa dla bliskich i nie tylko

Wśród nas jest wiele osób, które z wielką przyjemnością wysyłają kartki z odręcznie napisanymi życzeniami.

Niestety wielu z nas spędza Święta samotnie. Są to często osoby starsze, czy chore. Na szczęście są też tacy, którzy niosą pomoc. Podejmują na przykład inicjatywę tworzenia pięknych kartek z życzeniami, którymi obdarowują potrzebujących. To bardzo wzruszające, że jest tak wiele cudownych i wrażliwych serc, skłonnych się dzielić z innymi. Można takim drobnym gestem sprawić drugiej osobie ogromną radość i dać nadzieję.

Być może zbliżające się Święta bądź inne okazje, które przed nami, skłonią nas do wyrażenia wdzięczności za pomocą pięknej kartki prosto z serca. Nie zawsze mamy możliwość spędzenia ważnych uroczystości w gronie najbliższych nam osób. Święta Bożego Narodzenia są czasem wspólnoty, miłości, wybaczenia, życzliwości. Zamiast najprostszej metody, czyli przesyłania e-maili, czy sms-ów, stwórzmy i wyślijmy kartkę, która sprawi przyjemność zarówno nam, jak i odbiorcy. Może warto powrócić, odświeżyć ten zwyczaj. Zafundujmy radość sobie i innym.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl